Новий Range Rover: ще один крок за межу?

06 мая 2024
(1 Голосовать)
Author :  

novij-range-rover-shche-odin-krok-za-mezhu

Те, що у Land Rover планують запропонувати покупцям нову лінійку люксових кросоверів, стало відомо ще у 2017 році. А у 2018-му стала відома навіть назва, під якою планувалося презентувати нову модель: невдовзі на ринок мав вийти Road Rover...

текст  Юрій Бугаєв

илюстрації — Jaguar Land Rover, Євген Романюк

 

Відомо було й те, що мова йде про електромобіль — а також що британський виробник збирається не зайняти ринковий сегмент проміж якихось своїх двох актуальних моделей, а як колись це було із Range Rover зробити крок за межу звичної ринкової класифікації, запропонувавши дещо зовсім нове: щось середнє між седаном вищого класу та люксовим кросовером у звичному нам розумінні...

В Land Rover тоді розмірковували про те, що у сенсі відчуттів від салону, від стилю та якості його оздоблення Road Rover  (поки що будемо називати майбутню новинку саме так) замислювався як конкурент Mercedes S-Klasse, але із певними позашляховими можливостями. Зверніть увагу: в компанії обрали в якості орієнтиру не власний Range Rover, оскільки це позашляховик (нехай і люксовий), а саме S-Klasse — бо це представницький седан.

Цікаво, що у тому ж 2017 році, коли стало відомо про намір Land Rover запропонувати позакласовий люксовий кросовер, було презентовано Range Rover Velar, який за словами шеф-дизайнера компанії Джеррі Макговерна «...привніс до нашої лінійки моделей небачений досі рівень гламуру, модерну та елегантності...».

Причому, світових дебютів у Range Rover Velar було два: перший відбувся у Лондонському музеї дизайна, а за кілька днів автомобіль презентували більш широкому колу на полях Женевського автосалона.

Range Rover Velar presentation 2017 in London design museum

Range Rover Velar presentation 2017 in London design museum

 1 березня 2017 року. Range Rover Velar презентують у Лондонському музеї дизайна

 

Нагадаю: назва Velar — не штучно згенерована: у ній зашифровано назву прототипу оригінального Range Rover. А саме, «V-eight Land Rover», тобто «Land Rover с V-подібним 8-циліндровим двигуном» — і саме атмосферний V8 об'ємом 3.5 літри та потужністю 135 к.с. першим опинився у моторному відсіку Range Rover першої генерації зразка 1970 року.

V-eight Land Rover prototype VELAR

Той самий прототип VELAR, про що красномовно свідчить напис на кришці капота

 

«Починаючи працювати над Range Rover Velar, ми поставили собі дуже амбіційну мету: створити автомобіль із такою зовнішністю, над якою не був би владний час» — говорили у Land Rover на момент прем'єри Velar. Що ж, дебютант 2017 року у порівнянні із VELAR на фото вище дійсно виглядав так, наче його створювали якісь надлюди. І особисто моє враження таке: поставлена мета була досягнута цілком та повністю. Говорю це як людина, що провела день за кермом Range Rover Velar і добре пам'таю, як після насолоди повадками машини із 3-літровим 300-сильним дизелем, я милувався автомобілем з різних ракурсів, коли прийшов час фотосесії.

Range Rover Velar 2017 test drive

Як на мене, це справді шедевр. 

Причому, це враження як від зовнішності, так і «цифрового» інтер'єру. Причому, і зараз, коли з моменту дебюта Velar минуло 7 років, його інтер'єр все ще можна приводити в якості прикладу поєднання технократичності та стилю. Особисто я все ще пам'ятаю ті враження переходу на інший рівень взаємодії із автомобілем, який надавав салон Velar.

      Range Rover Velar interior

Ви мене запитаєте: а чому матеріал починався із згадки про Road Rover, а зараз мова вже деякий час йде про Velar? Тим більше, що з часів його дебюту Темзою багато води віднесло: світ пройшов крізь пандемію, купка недоумків почала найбільше у Європі військове вторгнення на територію сосудньої країни, автовиробники мали якось подолати нестачу чіпів для бортової електроніки...

Так, дійсно: здавалося, фактори глобального впливу змусили Land Rover переглянути свої плани щодо Road Rover. Але схоже, мало місце тільки відтермінування запланованого дебюту — і зараз тестування проходить той самий позакласовий люксовий кросовер, який зовні дуже нагадує... Velar. На зміну якому, власне, його й готують.

Щоправда, за попередньою інформацією одним з головних конкурентів Road Rover має стати електричний кросовер Maserati Grecale Folgore, що має батарею на 105 кВт/год, потужність, еквівалентну 550 к.с., динаміку прискорення з місця до 100 км/год на рівні 4.1 с та заявлений виробником запас автономного руху на повному заряді до 500 км. От тільки на відміну від початкової концепції, за якою Road Rover має стати всюдиходною представницькою моделлю, майбутня конкуренція із Maserati Grecale Folgore вказує те, що мова йде про компактний кросовер, хоча й преміум-сегменту. Між іншим, в Україні вартість Maserati Grecale Folgore становить близько $165 тис. 

І як Ви вже мабуть здогадалися, якщо мова про суперництво із EV-кросовером, то й Road Rover матиме саме електрику в якості рушійної сили.

На ринок позакласовий люксовий EV-кросовер від Land Rover має вийти у наступному році.

 

МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО БЕЗ УЧАСТІ ОФІЦІЙНИХ ПРЕДСТАВНИКІВ МАРКИ В УКРАЇНІ

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine