Morgan Midsummer: сонце, море й вода... та 50 примірників на весь світ

18 мая 2024
(0 голосов)
Author :  

morgan-midsummer-sontse-more-ta-voda-ta-50-primirnikiv-na-ves-svit

От дивишся на цю красу — і на хвилинку усі негаразди ніби зникають. Вона ніби випромінює втілену радість водійського життя: сонце, літо, вітер у волоссі — а варто повернути голову, й до горизонту — синє-синє море...

Саме для цього й потрібна така техніка. Саме для цього її створюють.

 

текст  Юрій Бугаєв

илюстрації — Morgan Motor Company

 

Власне, щоб насолодитися справжнім літнім драйвом, не обов'язково мати в своєму розпорядженні якийсь мегапотужне суперлімітоване авто. Все, що потрібно — це модель із відкидним дахом, хороша погода та краєвиди морського узбережжя. Ну, і мир навколо — куди ж без цього у сучасному світі.

Втім, цього разу мова все ж піде й про потужну, й про рідкісну модель. На додачу із непоганим родовідом: Morgan — сам собою цікавий виробник (створювати нішеву техніку ручної збірки з 1909 (!!!) року і все ще лишатися складовою світового автобізнесу — таке не всім вдається), а тут ще й сталася співпраця із Pininfarina на додачу. Цікавий мікс!

morgan-midsummer-sontse-more-ta-voda-ta-50-primirnikiv-na-ves-svit

Morgan Midsummer Pininfarina logo

Ця штука зветься Morgan Midsummer — і наврядчи Вам доведеться побачити такого двомісного стилягу не на Французькій чи Італійський Рів'єрі, а десь інде. Хоча чекайте, є пара інших варіантів — наприклад, зустріч може статися десь на Голівудських пагорбах, оскільки поціновувачі індивідуальності та хорошого стилю знайдуться по обидві сторони Атлантики.

Варто зазначити, що перед нами — не кабріолет, не родстер, а баркетта. Тобто, мова про тип кузова із повністю відсутнім дахом (нема ані зйомної, ані складеної верхньої частини кузова) та певною подобою лобового скла. Такий тип кузова використовувався у минулому столітті автовиробниками, що створювали кузов для суто бойової техніки — бо коли мова йде про автоспортивні змагання, набагато більше значення має не зручність та комфорт, а максимальне зменшення ваги. На що працює вже згадана повна відсутність даху та мінімальна площа лобового скла (а відповідно, й мінімальна вага).

Morgan Midsummer

morgan-midsummer-sontse-more-ta-voda-ta-50-primirnikiv-na-ves-svit

Чарівний неокласичний кузов було створено спільними зусиллями дизайнерів двох компаній під керівництвом шеф-дизайнера Джонатана Уеллса (робота над проектом тривала 2 роки, і багато клієнтів особисто приїжджали ознайомитись із першими прототипами та перебігом процесу). Причому, окремо підкреслюється, що створення Midsummer — це відання данини загальному досвіду британського виробника та італійського ател'є. А він, між іншим, налічує більше 200 років: як вже було зазначено вище, Morgan веде свою історію з 1909 року, а ательє Pininfarina було засновано у 1930 році. 

Що ж стосується головних елементів техніки, то вони тут ті самі, що й у Morgan Plus Six — тобто, силовий агрегат становить собою аналог Toyota GR Supra, а саме 3-літровий 340-сильний турбомотор BMW працює дуетом із 8-ступеневою автоматичною коробкою швидкостей (нагадаю: GR Supra було створено спільними зусиллями BMW та Toyota, а збирають цю модель у Австрії, на заводі Magna Steyr у Граці). 

Вказана віддача силового агрегату дозволяє виробнику говорити про стартову динаміку з місця до 100 км/год на рівні 4.2 с та про максимальну швидкість щось близько 300 км/год — гадаю, Ви зі мною погодитеся: для подібного транспортного засобу це відверто надлишкові показники.

Morgan Midsummer interior

Morgan Midsummer interior details

Morgan Midsummer details

І нарешті, що стосується назви.

Те, що йдеться про відкриту всім вітрам баркетту, здається цілком логічним для автомобіля, який вирішили назвати фактично «Morgan, призначений для драйву у розпал літа». Однак, насправді сенс тут глибший, від чого назва тільки виграє: насправді мова про один з пагорбів у місцевості, де Morgan збирає свою техніку з 1914 року.

Всього заплановано створити 50 примірників Morgan Midsummer, кожен стартовою вартістю близько 230 тис. євро. Але якщо автомобіль зачарував Вас так само, як мене, і навіть з'явилися думки придивитися уважно та серйозно до цієї краси — вибачайте, доведеться Вас засмутити: у компанії кажуть, що усі баркетти вже розійшлися серед друзів та шанувальників бренду.

Цікаво буде подивтись на цінник перших Morgan Midsummer, які з'являться на аукціонах.

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine