Новий V12 від Aston Martin: ще потанцюємо? +ЗВУК

01 мая 2024
(0 голосов)
Author :  

New twin-turbo V12 by aston martin

Маю визнати: я вже й не сподівався почути з Гайдона «ми зробили новий V12». Які там нові 12-циліндрові агрегати, коли влітку минулого року, презентуючи Valour, у Aston Martin прямо казали: це остання модель компанії, створена у суто бензинову епоху. А ще раніше, в середині лютого 2022 року, у компанії повідомляли про плани зняти з виробництва 12-циліндрові двигуни десь у 2026-2027 роках...

І тут такий подарунок!

 

текст  Юрій Бугаєв

илюстрації — Aston Martin Lagonda

 

В принципі, певний натяк на можливе щасливе майбутнє 12-циліндрових двигунів під капотом Aston пару тижнів тому дав канадський міл'ярдер Лоуренс Стролл, який за сумісництвом є шефом Aston Martin. Мовляв, враховуючи можливості гібридів, поки що нема причин знімати V12 з виробництва — особливо враховуючи «грандіозні» тенденції попиту на електромобілі та вподобання клієнтури Aston Martin, яка цінує запахи та звуки, що притаманні моделям із двигунами внутрішнього згоряння.

Нагадаю: завершити історію власного V12 від Aston Martin хотів Тобіас Моерс, який мав досвід керівництва підрозділом Mercedes-AMG саме його запросили керувати британською компанією у серпні'2020. Втім, невдовзі після появі Моерса на посаді CEO Aston Martin з компанії пішло одразу кілька топ-менеджерів — наприклад, директор з маркетингу, директор департаменту постачань, директор з якості нових моделей, генеральний менеджер... 

Тобіас Моерс

Пояснювалося усе просто: про стиль поведінки німецького експата говорили як про ледь не авторитарний — пан Моерс вирішив нав'язувати свої правила гри. Створити ще один Mercedes-AMG, але тепер на Туманному Альбіоні йому не вдалося  і як наслідок, у травні'2022 він пішов з Aston Martin.

Тепер пішла у небуття і його ідея про припинення виробництва 12-циліндрового двигуна Aston Martin.

Про новий V12 британці кажуть, що у порівнянні з наявним 5.2-літровим твін-турбовим агрегатом його конструкцію істотно модифіковано: блок циліндрів посилено, змінено головки блоку циліндрів та профіль розподільчих валів, встановлено нові впускні та випускні колектори, заради оптимізації процесу згоряння робочої суміші змінено місця розташування свічок запалення та висоту самого «факела» вприску... 

Результат усіх задіяних рішень 835 к.с. та 1000 Нм обертаючого моменту.

Тобто, віддача помітно вища, ніж у згаданого вище 715-сильного Valour, та й DBS 770 Ultimate одразу виглядає значно скромнішим. 

А от чого поки що офіційно не проголошено — це те, чи має новий V12 гібридну складову. І яку саме.

Натомість відомо, що дебютує новий V12 під капотом нового флагманського купе класу GT, яке прийде на зміну Aston Martin DBS Superleggera із 725-сильним 5.2-літровим твін-турбовим V12...

Aston Martin DBS Superleggera

Aston Martin DBS Superleggera

Aston Martin DBS Superleggera interior

Цікаво, що DBS Superleggera презентували влітку 2018 року в якості заміни Aston Martin Vanquish другої генерації. А зараз вже відомо, що новий GT-флагман від Aston Martin знову отримає назву Vanquish. І що дебютує він у поточному році.

Треба зауважити, голос в нової моделі буде нівроку:

 

 

У Aston Martin вказують на те, що окрім майбутнього флагманського GT їх новий 12-циліндровий двигун, що збиратимуть вручну, встановлюватимуть у моторний відсік тільки найбільш ексклюзивних моделей. Звичайно, кількість подібної техніки буде суворо лімітовано.

 

МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО БЕЗ УЧАСТІ ОФІЦІЙНИХ ПРЕДСТАВНИКІВ МАРКИ В УКРАЇНІ

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine