Офіційно: у Porsche презентували нову лінійку Panamera зразка 2021 модельного року

26 августа 2020
(0 голосов)
Author :  

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Ось вона, красуня: перед Вами — нова Porsche Panamera. Автомобіль зразка 2021 року гучно заявив про себе ще напередодні дебюту — а тепер прийшов час подивитися, що саме змінилося у оновленій машині порівняно із попередницею зразка 2017 модельного року.

Перш за все, варто зазначити, що тепер ми точно знаємо: рекорд серед представницьких моделей на Нюрбургринзі, що його було встановлено пілотом Ларсом Керном 24 липня, тобто майже за місяць до офіційної прем'єри, належить повнопривідній версії Turbo S. У порівнянні із попереднім флагманом гами — Panamera Turbo — «еска» пропонує 630 к.с. Тобто, оновлена флагманська модификація одразу на 80 конячок (та на 50 Нм обертаючого моменту) потужніша, ніж «проста» Turbo.

І якщо вже ми почали з найпотужнішої серед усіх Panamera та її результата на Ринзі, варто вказати час, який показали конкуренти Porsche Panamera на Північній Петлі (у нової Turbo S він склав 7 хв 29.81 с). Тож, маємо:

— BMW M5 Competition 2018MY (F90, 4.4-літровий твін-турбовий V8 потужністю 625 к.с.): 7 хв 35.90 с (тест-пілот Крістіан Гебхардт видання Sport Auto) 

— Mercedes-AMG E 63 S 2018MY (4-літровий твін-турбовий V8 потужністю 612 к.с.): 7 хв 45.19 с (версія з кузовом «універсал», тест-пілот Крістіан Гебхардт видання Sport Auto; офіційних даних для версії з кузовом «седан» немає).

Нажаль, інформації щодо часу актуальних Audi RS6 та RS7 Sportback поки що немає.

Розумію, що порівнювати оновену Panamera в принципі треба з новою 4-літровою бі-турбовою 570-сильною Audi S8,  6.6-літровою твін-турбовою 600-сильною BMW M760 та 6-літровим бі-туровим 630-сильним Mercedes-AMG S65. Але...

12-циліндрові німці фактично зійшли з дистанції: виробництво M760 для Європи припинять цієї осені (решта світу зможе ще якийсь час насолоджуватись топовою 7 Series). S65 AMG вже знято з виробництва.

Та й давайте чесно: у переважній більшості випадків S8, M760 та S65 AMG купляють в першу чергу заради статусу. Та можливості час від часу повністю утопити педаль газа десь на автомагістралі.

А от Porsche купують ті, для кого статус та можливість інколи відвести душу — це ще не все. Без драйву ці авто просто не існують, тож і порівнювати Panamera треба все ж таки із драйвовими бізнес-седанами.

І дивлячись на наведені вище показники та різницю у часі подолання кола Північної Петлі, яка є між Panamera Turbo S та конкурентами, я з огляду на досвід знайомства із дорестайлінговою Panamera, схоже, вже знаю, яким буде головне відчуття за кермом оновленого «бізнес-джета для міських вулиць». Незалежно, яка це буде версія — 6-циліндрова, GTS чи Turbo S — це буде та легкість, з якою машина вагою десь 2 тони зривається з місця та поводить себе у віражах. Можливо, завдяки підвищенню потужності фірмова легкість тепер буде притаманна навіть гібриду, який важить більше 2200 кг.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Porsche Panamera Turbo S 2021 модельного року

 

Щоб зрозуміти, що перед тобою саме оновлена Panamera, треба дивитись на автомобіль або спереду, або розглядати задню частину, оскільки переважна більшість наврядчи одразу впізнає нові 20-дюймові диски (або один з двох варіантів 21-дюймових) або нові кольори, які тепер пропонують покупцям цієї моделі.

І хоча при погляді на передню частину одразу побачити зміни теж не вдастся, знаючи, що саме змінилося, можна одразу відрізнити Porsche Panamera Turbo S від дорестайлінгової машини. Ось так виглядала Panamera Turbo:

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Хочете відрізнити цей автомобіль від Panamera Turbo S 2021 модельного року?

Погляньте на номерний знак: у Turbo його розташовано по центру переднього бамперу, а по обидва боки розташовано крупні повітрязабірники з протитуманними фарами та подвійними діодними рисками габаритних ліхтарів. У нової Turbo S номер наче встановлено на подіумі у формі трапеції, а діодні ліхтарі хоча й залишились на тому самому місці, але тепер мають форму скоб, які розділено вздовж.

porsche-unveiled-new-panamera-range

Задня частина також має легкі еволюційні зміни. Втім, обережність, з якою дизайнери віднеслися до оновлення корми, не заважають можливості відрізнити оновлену Panamera. По-перше, як бачите тема трапеції має продовження і тут: саме на центральній частині, яка має виразну трапецієподібну форму, розміщено шильдик із назвою авто. По-друге, задня блок-оптика має суцільну діодну рису через увесь кузов — у попередниці цей самий елемент мав розрив чітко посередині.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Більш прості версії хоча й не мають переднього подіуму у стилі «трапеція» та подвійних діодних габаритних ліхтарів, але задня суцільна блок-оптика та трапецієобразна центральна виштамповка нікуди не поділась. Таким чином, простіше за все впізнати оновлену машину саме з корми.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Тепер повернемось до технічних особливостей.

Базовим для Panamera залишається двигун потужністю 330 к.с. на 5400-6400 об/хв, але тепер це не  3-літровий турбо-V6, а твін-турбовий 2.9-літровий агрегат (максимальний обертаючий момент 450 Нм у диапазоні 1800-5000 об/хв). Ця версія має динаміку прискорення з місця до 100 км/год на рівні 5.6 с (або 5.4 с з пакетом Sport Chrono у режимі Launch Control). 6-циліндровий варіант можна придбати як у задньо-, так і у повнопривідній версії Panamera 4.

Наступним рівнем є 8-циліндрова Panamera GTS потужністю 460 к.с. на 6500 об/хв (максимальний обертаючий момент 620 Нм у диапазоні 1800-4000 об/хв) з активним повним приводом, яка у спринті з місця виїхала з 4 секунд: її результат у режимі Sport Plus — 3.9 с до 100 км/год. Таким чином виходить, що оновлена Panamera позбулася версії 4S.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Porsche Panamera GTS Sport Turismo 2021 модельного року. Покупці вже традиційно зможуть обрати один з варіантів кузова: або 4-дверне купе, або универсал Sport Turismo. До того ж, якщо говорити про 4-дверне купе, як і раніше воно буде доступне із двома варіантами колісної бази: звичайною та подовженою (така модификація має позначення Executive у назві).

 

Найвищій рівень, в якому пропонуватимуть оновлену Porsche Panamera — це бензинова 630-сильна топ-версія Turbo S з активним повним приводом, з якої ми почали цю розповідь 

І звичайно, Porsche продовжує розвивати свою «електрифіковану» стратегію E-Performance: у 2025 році компанія очікує співвідношення електризованої техніки у продажах своїх нових авто на рівні 1/2 — тобто, кожен другий автомобиль буде гібридним чи електричним. Але це у мабутньому, а зараз оновлена Panamera пропонуватиметься у новій plug-in гібридній версії 4S E-Hybrid.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Porsche Panamera 4S E-Hybrid 2021

Porsche Panamera 4S E-Hybrid 2021

 

У порівнянні з попереднім бензо-електричним виконанням Panamera 4 E-Hybrid потужність енергоблока гібридної «ески» зросла з 462 до 560 к.с. В плані динаміки це призвело до покращення показника прискорення з місця до 100 км/год з 4.6 c у попередньої Panamera 4 E-Hybrid до 3.7 c у нової 4S E-Hybrid, а її максимальна швидкість складає 298 км/год та 140 км/год на електротязі (раніше 278 км/год та 140 км/год на електротязі). Але оскільки мова йде про гібрид, навіть важливішими за динаміку є таки показники, як ємність акумуляторної батареї гібридного енергоблоку та відстань, яку машина може подолати в суто електричному режимі. Ці показники 4S E-Hybrid становлять відповідно 17.9 кВт/ч (раніше було 14.1 кВт/ч) та до 54 км дистанції завдяки новій літій-іонній батареї. «Чекайте, якщо максимальна відстань, яку Panamera 4S E-Hybrid може здолати на електричній тязі, становить 54 кілометри — то де ж зільшення запаса автономного ходу на третину, як про це вчора на презентації машини казали представники Porsche?!».

Таке питання цілком має право на життя, але не варто звинувачувати голову Porsche Олівера Блума та шефа проекта Panamera Томаса Фрімута у наведенні неправдивих даних. Питання тут в тому, про яку саму методику вимірювань йде мова.

Наприклад, у технічних характеристиках попередньої Panamera 4 E-Hybrid було зазначено, що вона здатна подолати в електричному режимі до 50 км, але треба розуміти, що ці дані отримані за методикою NEDC (New European Driving Cycle), що використовувалася аж з 1970 року (останнє оновлення методики були здійснене у 1997 році). Її неодноразово критикували за неточність отриманих показників, оскільки цифри витрат пального та дистанції автономного руху у реальному житті були інші, а саме: витрати пального виявлялися більшими, а відстань, яку можна було подолати із допомогою електроструму — меншою.  

У 2018 році, з початком масового переходу європейських автовиробників на вимірювання за методикою WLTP (World harmonised Light vehicles Test Procedure), показники наблизились до повсякденного життя, оскільки й сама методика більше наближена до умов реальної експлуатації — наприклад, загальна дистанція випробовувань збільшена з 11 до 23 км, час випробовувань збільшили до півгодини замість 20 хвилин, збільшено середню та максимальну швидкості руху (з 34 до 46.5 км/год та з 120 до 131 км/год відповідно), окрім того враховуються зупинки у дорозі, що імітують світлофори та корки.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Тож, 54 км запасу автономного руху на електрострумі, зазначені у офіційних технічних характеристиках нової Panamera 4S E-Hybrid — це показник, отриманий за методикою WLTP. Таким чином, це не суто теоретично-орієнтовна цифра, а той рівень, до якого можна впритул наблизитись у повсякденній експлуатації.

Нарешті, кілька слів треба сказати про зміни, що відбулися у cалоні.

Нове стандартне кермо (та кілька опціональних варіантів), оновлені екрани, новий функціонал бортового інфотейнмент-комплексу — це те, що з'явилось у оновленому інтер'єрі Panamera 2021 модельного року. А секундомір з годинником пакету Sport Chrono тепер виконано у єдиному стилі із наручними хронографами від студії Porsche Design, які пропонуються в якості аксесуарів.

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

porsche-unveiled-new-panamera-range-2021-model-year

Porsche Sport Chrono package 2021MY by Porsche Design

Найближчим часом ми чекаємо на інформацію щодо цінової політики та строків появи оновленої Panamera в Україні.     

 

текст — Юрій Бугаєв

ілюстрації — Porsche AG

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine