Aston Martin V12 Speedster: черговий об'єкт полювання колекціонерів

08 января 2020
(0 голосов)
Author :  

aston-martin-v12-speedster-is-new-aim-for-collectors

В Aston Martin вирішили почати 2020 рік як годиться. А саме: анонсували випуск чергової лімітованої моделі із красномовною назвою V12 Speedster...

Поки що британці показали лише нарис профілю майбутнього дебютанта. Але вже зараз відомо одразу кілька ключових моментів щодо Aston Martin V12 Speedster.

По-перше, відомо, що загальна кількість авто, які вручну збиратимуть спеціалісти відділення Q by Aston Martin, становитиме 88 одиниць. По-друге, відомо, що у моторному відсіку буде встановлено 5.2-літровий твін-турбовий V12 потужністю 700 к.с., а піковий обертаючий момент становитиме 700 Нм. Тяга на задні колеса передаватиметься із допомогою 8-ступеневої автоматичної коробки виробництва ZF. Цифри, що характерихують динаміку, нам оголосять разом із повноцінною презентацією машини. Можна було б очікувати світового дебюту машини під час NAIAS у Детройті, але організатори цього автосалону примудрились перенести його проведення з традиційного періоду у січні на червень. Тож дата офіційної презентації залишається таємницею.

Натомість відомо, яка техніка надихала людей з Aston Martin на створення V12 Speedster.

Перш за все, це Aston Martin DBR1 — переможець у перегонах «1000 км Нюрбургрингу» (за кермом був Сер Стірлінг Мосс) та Ле-Ману 1959 року (із екіпажем у складі Керролл Шелбі/Рой Сальвадорі), а також Чемпіон Світу серед спортивних авто у тому ж році.

 Aston Martin DBR1 1959

Aston Martin DBR1 1959

Aston Martin DBR1 1959 року. Всього побудували лише 4 таких авто

 

Тоді, у 1959-му, на 3-літровому DBR1, потужність якого складала 250 к.с., Шелбі та Сальвадорі на ле-манівському треку показали середню швидкість 181 км/год. Тобто, більшість часу машина йшла в темпі більше 200 км/год... Зверніть увагу на потужність моделі, призначеної суто для перегонів: вона майже В ТРИ РАЗИ менша, ніж буде у нового абсолютно цивільного Aston Martin V12 Speedster. Плин часу інколи робить просто неймовірні речі!

Друге авто, яке було каталізатором створення V12 Speedster, це CC100 Speedster Concept, створений у 2013 році на честь 100-річчя Aston Martin.

Aston Martin CC100 Speedster Concept 2013

Aston Martin CC100 Speedster Concept 2013

Aston Martin CC100 Speedster Concept 2013

Aston Martin CC100 Speedster Concept 2013

Aston Martin CC100 Speedster Concept

 

Цілком зрозуміло, що маючи таке «напрацювання по темі», як СС100 Speedster Concept, просто гріх було не створити лімітовану дорожну модель. Що у Aston і зробили. Нехай і через шість з половиною років та замінивши фірмовий атмосферний 6-літровий V12, який був встановлений на СС100 Speedster Concept,  твін-турбовим агрегатом.

Ціну Aston Martin V12 Speedster, звичайно, не розголошують, але відомо, що дилери Aston Martin по всьому світу вже готові приймати замовлення. Початок доправлення авто їх власникам заплановано на перший квартал 2021 року.

 

текст Юрій Бугаєв

ілюстрації Aston Martin Lagonda

Leave your comment

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine