Спільне підприємство Renault та Geely: нічого особистого, просто бізнес?

12 июля 2023
(0 голосов)
Author :  

spilne-pidppriemstvo-renault-ta-geely-nichogo-osobistogo-prosto-biznes

Ще 23 лютого 2022 року ця новина не викликала б ніяких особливих запитань: два великих виробника, кожен із своїми можливостями, об'єднують зусилля заради перспективної співпраці. Які тут можуть бути питання? Нормальний крупний міжнародний бізнес.

Але йти на співпрацю із представником великого китайського бізнесу зараз, посилюючи країну, яка в умовах початку повномасштабного вторгнення рф до України так і не змогла зайняти відверту позицію примушення до миру...

текст — Юрій Бугаєв

ілюстрації — Renault Group, ABB Group

 

Що побачила французька сторона, окрім вірогіної вигоди, у співпраці із Geely? І в якому світі живе топ-менеджмент двох компаній? Звичайно, хотілося б вірити в те, що до перемоги України залишилось недовго і вже час починати будувати новий світ, в якому Китай в першу чергу буде розглядатися як потужний торговий партнер, а не головний союзник рф.

Поки ж в реальному світі продовжується війна — але схоже, це зовсім не заважає французький Renault Group та китайській Zhejiang Geely Holding Group будувати спільне майбутнє на мільярди євро. На початковому етапі у спільне підприємство буде вкладено Є7 млрд.

Але ще цікавішим є не факт підписання угоди і не запланований обсяг інвестицій, а предмет співпраці: мова йде про розробку ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬГО ЗГОРЯННЯ та гібридних технологій для автомобільного виробництва.

Так, це не помилка: партнери хочуть працювати не тільки у гібридному напряму, а й створювати саме ДВЗ. Причому голова ради директорів Zhejiang Geely Holding Group Ерік Лі Шуфу оголосив про досить амбітну мету: стати глобальним лідером у царині гібридних технологій, забезпечивши ультра-низький рівень викидів шкідливих речовин для автовиробників з усього світу. У Renault конкретизують: на досягнення поставленої мети на трьох континентах працюватимуть 19 000 робітників на 17 заводах, що виробляють двигуни, та у 5 дослідно-виробничих центрах. У виробничих показниках віддача спільного підприємства виглядатиме так: 5 мільонів ДВЗ, гібридних та plug-in-гібридних енергоблоків та трансмісій на рік.

На даний момент мова йде про те, що агрегати, створені спільним підприємством, встановлюватимуть на моделі Renault Group, Geely Group, Nissan, Mitsubishi, Proton та Volvo. Штаб-квартира нового СП базуватиметься у Великобританії. Початок роботи спільного підприємства заплановано на другу половину поточного року.

spilne-pidppriemstvo-renault-ta-geely-nichogo-osobistogo-prosto-biznes

Цікаво, що у офіційному релізи вказано, спільне підприємство створюється на рівних долях у 50%. При цьому відомо, що саудівська національна нафтова компанія Saudi Aramco залучена до інвестування у СП і за попередньою інформацією матиме до 20% у спільному підприємстві.

Якщо це дійсно так, особисто я можу тільки вітати подібне рішення: нарешті люди, безпосередно зацікавлені у нормальному розвитку автомобільного бізнесу, долучаться до процесу! На мою думку, щось  подібне мало статися ще кілька років тому — і в першу чергу такий крок можна було б очікувати від Exxon Mobile чи Chevron як представників США, де автопром здавна має солідну вагу у національній економіці. Втім, американці з якихось причин виявились нездатними до подібної колаборації — замість того, щоб привести до тями еко-схибнувшийся світ, американські нафтові гіганти вирішили, що простіше доєднатися до еко-тренду, ніж запропонувати свій життєздатний варіант вирішення проблеми шкідливих викидів. 

Дуже хочеться вірити, що Renault та Geely дійсно зазирнули у зовсім недалеке майбутнє — і авто, на які встановлюватимуть перші двигуни нового СП, будуть завозити вже до України, яка із допомогою наших західних друзів перемогла свого споконвічного ворога.

 

____________

Якщо матеріал сподобався і у Вас є можливість, я буду щіро вдячний за підтримку Автомобільного Бюро переказом тієї суми, яку вважаєте доречною. Ви допомагаєте Бюро — я в свою чергу допомагаю ЗСУ.

Від кожного — хто що може. Так і переможемо. (c)

Тримаймо стрій!

 

MasterCard (Приват):

5363 5420 9895 8854

 

Отримувач: Бугаєв Юрій Валерійович

Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

Валюта карти: UAH (при цьому можливий переказ у вашій валюті, отримувач Bugaev Jurij)

 

Звіти щодо надходження коштів я буду регулярно публікувати тут.

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine