Porsche у 2024 році: зустрічаймо розмаїття новинок! Частина 1

10 июня 2024
(0 голосов)
Author :  

no-porsche-u-2024-rotsi-zustrichajmo-rozmajittya-novinok-p1-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Фірмовий наземний бізнес-джет, перший в історії компанії серійний електромобіль, електричний послідовник бестселера сегменту компактних преміум-кросоверів та всесвітньо визнана ікона серед спорткарів. Всі перелічені моделі оновлені чи повністю нові, і все це презентовано, буде презентовано чи вийде на ринок впродовж поточного року.

Інакше кажучи, для Porsche 2024-й обіцяє бути вкрай цікавим  тож, давайте більш уважно поглянемо на перелічене вище поповнення модельного ряду... 

Почати варто з двох 4-дверних купе Porsche: у Panamera відбулася зміна другої генерації на третю, причому нова Panamera вже презентована й в Україні, а першй серійний електричний спорткар компанії — Porsche Taycan — у лютому поточного року пройшов процедуру оновлення. І доречі, Taycan 2024 днями теж дістався України.

Тож, що таке Porsche Panamera третьої генерації?

Зовні це настільки обережне відношення до стилістики «другої» Panamera, що переважна більшість не одразу зрозуміє, що дивиться саме на новий наземний бізнес-джет від Porsche.

Porsche Panamera 2024 третьої генерації

Porsche Panamera 2024 третьої генерації

Однак, варто побачити цю модель з ракурса хоча б 3/4 позаду — і завдяки суцільній секції задньої освітлювальної техніки у актуальному стилі Porsche всі сумніви одразу зникають: це саме нова Panamera.

Всередині відмінність від попередниці виражено набагато більш яскраво: тепер інтер'єр Porsche Panamera це суцільний digital, однак виконано салон із дуже поважним ставленням до фірмового стилю. Тобто, технології — підкреслено сучасні, при цьому візуальне втілення — підкреслено впізнаване. Простий приклад — вигнутий цифровий кластер панелі приладів, яка не має фізичних стрілок, але за розташуванням шкал на якій миттєво впізнається саме Porsche. Про кнопку запуска двигуна, яку розташовано зліва під кермом, варто згадати просто тому, що без цієї ле-манівської традиції спорткари цієї марки уявити просто неможливо. Інший прояв діджиталізації — спосіб керування режимами роботи трансмісії: він виконується селектором, який розташовано так само, як на Taycan — тобто, за кермом, під цифровим кластером панелі приладів.  

інтер'єр Porsche Panamera 2024

 інтер'єр Porsche Panamera 2024

В плані техніки третя генерація Porsche Panamera пропонується у задньо- та повнопривідних варіантах, у кожного з яких є свої вже традиційні поціновувачі. А у моторному відсіку працюють модифіковані двигуни із віддачею, яку у порівнянні з попередницею було підвищено. Звичайно, мова йде як про суто бензинові агрегати, так і про гібридну техніку, яка, знов таки, має своїх вже традиційних шанувальників. Їх можна зрозуміти: наприклад, нова Panamera пропонує можливість долати на чистій електриці до 96 км! При тому, що стартова динаміка 470-сильної версії Panamera 4 E-Hybrid заявлена виробником на рівні 4.1 с при максимальній швидкості 280 км/год. А є ще більш потужна Panamera 4S E-Hybrid: 544 сили, 3.7 с до 100 км/год, максимальні 290 км/год... 

А справжньою прикрасою нової Panamera в плані техніки є опціональне шасі Porsche Active Ride: його  система з активних амортизаторів з двоклапанною технологією та монокамерних пневмосфер з індивідуальними гідравлічними насосами, кожна з яких працює у власному режимі, дозволила майже повністю виключити нахили кузова під час прискорень, гальмувань і звичайно ж у поворотах. І якщо активний драйв за кермом попередньої Porsche Panamera у режимі Sport+ викликав справжній захват і навіть порівняння із 911, то Porsche Active Ride має довести, що навіть дуже гарні речі завжди можна зробити ще більш захопливими. 

 

Ключові характеристики Porsche Panamera третьої генерації 2024MY

габарити (в залежності від модифікації можливі певні розбіжності):

довжина — 5052 мм

кузов завширшки — 1937/2165 мм (без урахування дзеркал/із дзеркалами)

висота — 1423 мм

колісна база — 2950 мм

об'єм багажного відсіку — від 421/1255 л у Porsche Panamera Turbo E-Hybrid до 494/1328 л у Porsche

                                                                               Panamera (стандартний/із складеними задніми сидіннями)

місткість паливного баку — від 75 літрів (у Porsche Panamera)

споряджена вага (DIN) — від 1885 кг (у Porsche Panamera)

 

двигуни: 

від бензинового твін-турбового V6 об'ємом 2894 см3 потужністю 353 к.с. у Porsche Panamera до повного паралельного plug-in гібрида із синхронним електродвигуном та твін-турбовим V8 об'ємом 3996 см3 із потужністю системи 500 кВт (680 к.с.) у Porsche Panamera Turbo E-Hybrid

трансмісія:

базовий агрегат — 8-ступенева роботизована коробка з двома зчепленнями та можливістю ручного перемикання передач (PDK); привід на задні колеса чи повний

динаміка:

0-100 км/год — від 5.3 с (у режимі Launch Control — 5.1 c) у Porsche Panamera до 3.2 с у Porsche Panamera Turbo E-Hybrid

максимальна швидкість — від 272 км/год у Porsche Panamera до 315 км/год у Porsche Panamera Turbo E-Hybrid 

 

 

 

Porsche Taycan 2024 

Porsche Taycan 2024

Ось які враження лишив по собі Taycan у легендарного дворазового Чемпіона Світу з раллі та заводського випробовувача Вальтера Рьорля, який за його власним зізнанням недолюблює електромобілі:

«Звичайно, на мене найбільше враження справило те, як їде Taycan. Без жодних сумнівів, це Porsche. Кожен метр, подоланий за кермом цієї машини, говорить про те, що вона була створена інженерами Porsche. А налаштування приводу рульового колеса, чутливість гальм та акселератора дають можливість відчути те, що зазвичай просто недоступно покупцям традиційної техніки. Уявіть, вся потужність енергоблоку доступна Вам з місця і аж до максимальної швидкості, на яку здатний Taycan. При цьому шасі дозволяє йти чітко по тій траєкторії, на яку ти скеровуєш машину. Коротше кажучи, вона їде саме так, як тобі цього хотілося б. Можу сказати, що все те, над чим працювали в Porsche за останні 50 років — весь цей досвід враховано. І найкраще, що в ньому було, можна відчути за кермом Taycan. Знаєте, це просто фантастичні відчуття!»

Але ці слова герр Рьорль сказав ще у 2019 році, отримавши можливість випробувати перший серійний електромобіль Porsche у тому вигляді, в якому його було запущено у виробництво.

З того моменту пройшло майже 5 років — і по собі знаючи, що Taycan дійсно має просто антифізичні здібності в частині керованості, можна тільки уявити, яким буде оновлений електричний спорткар Porsche, оскільки виробник заявляє, що Taycan 2024 став швидшим, потужнішим — та що дуже важливо для електромобіля, має більший запас автомного руху.

Porsche Taycan 2024

Porsche Taycan 2024

А тепер більш детально.

Серед приємностей, які відчути простіше за все — покращена динаміка прискорення з місця. Найдемократичніший Porsche Taycan став швидшим більше, ніж на півсекунди: дорестайловий варіант мав 5.4 с до сотні — тепер ця швидкість доступна вже через 4.8 с після старта. Покращено також показники запасу автономного руху: у того ж Porsche Taycan батарея Performance забезпечує найменше значення на рівні 503 км замість 354 км. Звичайно, досягнуто цей результат завдяки більш потужному акумулятору: тепер замість місткості 79 кВт/год покупцям пропонують сховище енергії щонайменше у 89 кВт/год.

Звичайно, покращення торкнулися не тільки Porsche Taycan — ті, кого цікавлять здібності Taycan Turbo S, теж не будуть розчаровані: покращення стартової динаміки майже півсекунди (спринт 0-100 тепер реальний за 2.4 с замість 2.8 с), а запас руху становить щонайменше 558 км (замість заявлених 388 км у дорестайлового Taycan Turbo S).

Цікаво, що акумулятори, ставши більш місткими, мають меншу вагу.

салон Porsche Taycan зразка 2024 модельного року

Всередині — ніяких революційних рішень, оскільки команда інтер'єрників ще на етапі проектування першого серійного електромобіля Porsche виконала свою роботу блискуче, а за минулі майже 5 років з моменту його дебюта кардинальних змін у царині цифрових комунікацій накшталт появи пошукових систем, соцмереж чи сенсорних екранів не відбулося. Тож, одразу помітних змін майже нема — хіба що селектор режимів водіння тепер розташовано на кермі за замовчанням. Якщо ж придивитися уважніше, виявиться, що у Taycan 2024 вдосконалено інтерфейс усіх трьох моніторів — кластера панелі приладів, центрального та великого допоміжного. 

Загалом, якщо охарактеризувати комплектацію оновленого Porsche Taycan, варто зазначити, що перелік стандартного оснащення відчутно розширено, а в плані техніки відбулися одразу кілька змін, які будуть відчутні у повсякденній експлуатації — наприклад, з'явився тепловий насос наступної генерації (він відповідає за мікроклімат у салоні), модифіковано систему рекуперації, а шасі базових версій отримало адаптивну пневмопідвіску, до того ж розроблено нові 21-дюймові колеса із шинами зі зниженим опором кочення.   

Про зовнішність Taycan 2024 ми згадуємо тільки зараз тому, що про оновлений EV'спорткар Porsche можна впевнено казати: його дуже легко впізнати по зміненому розташування повітрязабірників. Тепер їх виконано більш традиційно, у передньому бампері, а вертикальні прорізи під головною оптикою стали відзнакою топ-модифікації, яка вже продемонструвала свої можливості на покритті треків Нюрбургринга та Лагуна Секи — мова про Porsche Taycan Turbo GT.

Porsche Taycan Turbo GT та Porsche Taycan Turbo GT Weissach package 2024

Що таке Porsche Taycan Turbo GT?

Якщо стисло, це найбільш потужний серійний Porsche. Саме так, мова не просто про найбільшу віддачу у лінійці Taycan, а про історію марки загалом: номінально тут 580 кВт (789 к.с. у еквіваленті), у режимі Launch Control усі 760 кВт, тобто 1034 к.с., а режим Attack Mode дозволяє короткочасно вивільнити до 815 кВт потужності — у еквіваленті це 1108 к.с.! 

Це менша на 75 кг вага, ніж у Taycan Turbo S — і відповідно, це найкраща динаміка прискорення з місця до 100 км/год: це важко осягнути, але у топовому варіанті Taycan Turbo GT Weissach Package мова про 2.2 с! А на Нюрбургринзі дозволив досягнути абсолютно фантастичного результату: 7 хв 07.55 с, тобто попередній рекорд зразка 2022 року, встановлений на Taycan Turbo S опціональним пакетом Performance kit, було покращено одразу на 26 секунд!

І головне, це найбільший запас автономного ходу на повній зарядці: у того ж таки Taycan Turbo GT Weissach Package він складає до 699 км.

Якщо ж Вас цікавить не стільки динаміка прискорення до 100 км/год, а можливість на вихідних взяти улюблений велосипед/віндсьорф/лижі та махнути на підзарядку внутрішніх батарейок — в цьому випадку зауважимо, що на відміну від Porsche Panamera, оновлений Taycan пропонується і у вигляді 5-дверного універсала. Більше того, електричних універсалів у лінійці два: це Porsche Taycan Sport Turismo та кросовер Porsche Taycan Cross Turismo.

Porsche Taycan Porsche Taycan Sport Turismo та кросовер Porsche Taycan Cross Turismo 2024

Оновлена лінійка: Porsche Taycan, кросовер Porsche Taycan Cross Turismo та універсал Porsche Taycan Sport Turismo

 

Ключові характеристики Porsche Taycan 2024MY

габарити:

довжина — 4963 мм (4968 мм у Taycan Turbo GT)

завширшки — 1966 мм (2144 мм із дзеркалами), 1998 мм у Taycan Turbo GT

висота — 1379 мм (1378 мм у Taycan Turbo GT)

колісна база — 2900 мм

споряджена вага (DIN): від 2090 кг у Taycan до 2290кг у Taycan Turbo GT

місткість багажних відсіків: від 326 л/84 л (задній/передній відповідно)

 

енергоблок: 

синхронний, постійно активний електромотор заднього розташування або переднього та заднього розташування у повнопривідних модифікацій

потужність:

— номінальна: від 300 кВт (еквівалентна 408 к.с.)

— пікова: від 300 кВт (еквівалентна 408 к.с.) до 760 кВт (1034 к.с. у Taycan Turbo GT)

 

піковий обертаючий момент: від 410 Нм у Taycan до 1240 Нм у Taycan Turbo GT

 

акумуляторна батарея — 800-вольтова, літій-іонна, місткістю від 89 кВт/год у Taycan до 105 Квт/год у Taycan Turbo GT

 

трансмісія: 2-ступенева коробка з приводом на задні колеса або індивідуальні 1- та 2-ступеневих коробки для передньої та задньої вісі відповідно, із повністю варіативним розподіленням обертаючого моменту у повнопривідних модифікацій

 

динаміка:

0-100 км/год: від 4.8 с у Taycan (в режимі Launch Control) до 2.2 с у Taycan Turbo GT Weissach Package

максимальна швидкість: від 230 км/год у Taycan до 305 км/год у Taycan Turbo GT Weissach Package

 

запас автономного руху на одному заряді: в будь якому випадку не менше 500 км, максимально до 699 км у Taycan Turbo GT Weissach Package)

максимальна потужність чарджера — від 270 кВт

час заряду:

— постійний струм, 800 V, з залишкової місткості батареї 10% до рівня 80%: від 18 хв 

— постійний струм, 400 V, з залишкової місткості батареї 10% до рівня 80%: від 33 хв (максимальна потужність чарджера 135 кВт)

— бортовим зарядним пристроєм потужністю 11 кВт від змінного струму, з залишкової місткості батареї 0% до рівня 100%: від 9 год

 

 

 

Ключові характеристики Porsche Taycan 4 Cross Turismo 2024MY

габарити:

довжина — 4974 мм

завширшки — 1967 мм (2144 мм із дзеркалами)

висота — 1409 мм

колісна база — 2904 мм

споряджена вага (DIN): 2280 кг

місткість багажних відсіків: 84 л та 446 л/1212 л (передній/задній відповідно)

 

енергоблок: 

синхронні, постійно активні електромотори переднього та заднього розташування

потужність:

— номінальна: 320 кВт (еквівалентна 435 к.с.)

— пікова: 320 кВт (еквівалентна 435 к.с.)

піковий обертаючий момент: 610 Нм

 

акумуляторна батарея — 800-вольтова, літій-іонна, місткістю 105 Квт/год (ефективна місткість 97кВт/год)

 

трансмісія: повнопривідна, із 1- та 2-ступеневими коробками швидкостей для передньої та задньої вісі відповідно, із варіативним розподіленням обертаючого моменту PTM (Porsche Traction Management)

 

динаміка:

0-100 км/год: 4.7 с (в режимі Launch Control)

максимальна швидкість: 220 км/год

 

запас автономного руху на одному заряді: в залежності від умов від 517 до 693 км

максимальна потужність чарджера — до 320 кВт

час заряду:

— постійний струм, 800 V, з залишкової місткості батареї 10% до рівня 80%: 18 хв 

— постійний струм, 400 V, з залишкової місткості батареї 10% до рівня 80%: 33 хв (максимальна потужність чарджера 135 кВт)

— бортовим зарядним пристроєм потужністю 11 кВт від змінного струму, з залишкової місткості батареї 0% до рівня 100%: 11 год

 

 

 

Автомобільне Бюро Sport-Engine дякує «Порше Центр Дніпро» — офіційному дилеру Porsche в Дніпропетровській, Запорізькій та Кировоградській областях — за допомогу у подготовці матеріалу.

Інформацію о наявності та комплектаціях гами моделей Porsche можна отримати за адресою: Дніпро, Запорізьке шосе, 37Д

або за телефоном: (+38056) 377-77-77 (у будні з 9.00 до 19.00, у суботу з 9.00 до 18.00, у неділю з 10.00 до 14.00)

www.dnipro.porsche.ua

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine