Car & Drive Movies Collection разом з Порше Центр Дніпро. Легенда на екрані: Porsche у кінематографі

06 октября 2020
(2 голосов)
Author :  

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies

Уявіть собі, що Ви — режисер, і у новій картині необхідно в один прийом надати головному герою цілий спектр певних рис його характера та особливостей життя...  

Саме з подібних міркувань Porsche вже досить давно і охоче знімають у фільмах: використовуючи в кадрі харизму цієі німецької марки, режисер автоматично отримує ауру стилю, потужності, драйву і успіху. Тож, не дивно, що у різні роки в компанії Porsche на екрані з’являлися голлівудські зірки першої величини: наприклад, в картині «Швидкісний спуск» 1969 року це був Роберт Редфорд (машина - Porsche 911 Т), в «Ризикованому бізнесі» 1983-го — Том Круз (машина — Porsche 928), в «Ред 2» 2012-го - Брюс Вілліс (машина — 911 Carrera GTS). А в «Червоній лінії» 1996-го, де можна побачити цілий ряд моделей (911 Targa'1968, 911 Coupe'1971, 928 ‘1981), знявся син Стіва Маккуіна, Чед.

Звичайно, це лише дуже невелика частина фільмів, в яких так чи інакше з’являлися Porsche.

Не обійшлося без німецьких спорт-карів і в таких культових серіалах, як «Беверлі Хілз 90210» і «Друзі»: в першому Ділан (у виконанні Люка Перрі), що з дитинства живе в Беверлі, їздив на 356 Speedster. А в «Друзях» Porsche з’являється відразу в декількох серіях — наприклад, в тій, де батько Моніки (яку зіграла Кортні Кокс), бажаючи загладити минуле непорозуміння і порадувати дочку, дарує їй свій класичний 911-й. В іншій серії Джоі так хотів собі Porsche, що побачивши на вулиці 911, вирішив прикинутися, ніби це його авто.

У цій статті ми хочемо розповісти про три картини. В першій зняли одну з найвідоміших і впізнаваних у світі моделей Porsche; в другій — навпаки: на екранах з’являється автомобіль, про існування якого більшість навіть не здогадується. Ну, а в третій картині однією з головних дійових осіб стало авто, поява якого свого часу викликало фурор у світі спорт-прототипів. Не дивно, що ця модель та один з культових американських акторів створили підгрунтя для появи без перебільшення легендарного фільму.

Отже, почнемо: 1995 рік, на екрани виходить комедійний бойовик «Погані хлопці» з Уіллом Смітом і Мартіном Лоуренсом в головних ролях.

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-version

В першу ж хвилину фільму нам представляють ще одну дійову особу цієї картини. 

— Де в тебе тут підстаканнник?

— Немає.

— Немає підстаканника?! У машині за 80 тисяч доларів повинен бути підстаканник! 

— Вона коштує 105 тисяч, і це найшвидша машина в світі: до 60 миль прискорюється за 4 секунди. Таких небагато! 

— Авжеж, таких дійсно небагато: ані підстаканника, ані нормального заднього сидіння...

 

Цей діалог відбувається між Майком Лоурі і Маркусом Бернеттом (Сміт і Лоуренс відповідно), детективами з відділу по боротьбі з наркотиками поліції Маямі, які... їдуть на новенькому 911 Turbo 964, що належить Лоурі.

Звідки у детектива поліції топовий 911?

Щоб у глядача не розігралася фантазія на рахунок різних цікавих можливостей, завдяки яким поліцейський дозволив собі 911 Turbo, ми чуємо пояснення від самого детектива: один з найшвидших у світі спорткарів містер Лоурі придбав завдяки отриманому спадку.

Що стосується безпосередньо техніки, то 911 Turbo 964 в своєму первісному вигляді з 3.3-літровим 320-сильним «боксером» був представлений в березні 1990 року. А в січні 1993 року Porsche представила автомобіль, який ми і бачимо у фільмі: з 3.6-літровим 360-сильним двигуном. У США його продавали як 911 Turbo 1994MY.

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-version

Porsche 911 Turbo 3.6 (Typ 964)

Тепер трохи детальніше на рахунок найшвидшої машини на світі, як охарактеризував свій 911 Майк Лоурі. На момент дебюту Turbo 964 3.6 справді пропонував один з кращих показників динаміки прискорення з місця серед серійних авто. А от озвучений рівень прискорення з місця потребує уточнення, адже 0-60 миль за годину — це американський показник. І детектив Лоурі, мабуть, на радощах від покупки трохи прикрасив дійсність: паспортні 0-60 миль у Turbo 3.6 — це 4.5 секунди. Для повної коректності варто зазначити, що показник, звичний для європейського покупця — тобто 0-100 км/год — у цій версії становить 4.8 с. Цікаво, що 911 Turbo 964  — при тому, що це одна з найбільш впізнаваних моделей Porsche  — є досить рідкісним автомобілем, оскільки було випущено менше 1500 екземплярів.

Що ж стосується самого фільму, то тут все як годиться бойовику з 90-х: погоні, вибухи... Але найдивніше те, що в голлівудській картині американці не посоромилися показати, як німецький Porsche 911 Turbo в вирішальний момент на швидкісному прямику з легкістю обганяє 7-літрову 430-сильну Shelby Cobra, на якій мчить головний лиходій. Що, насправді, не дивно: 911 Turbo 3.6 здатна на максимальні 280 км/год проти 264 км/год у «Кобри».

У другій частині «Поганих хлопців», що вийшла на екрани в 2003-му році, Уілл «Лоурі» Сміт пересів на Ferrari. Але чи то глядачі не зрозуміли цієї зміни автомобіля головного героя, чи то бельгійські режисери Аділь Ель Арбі та Білал Фалла вирішили, що детектив на Ferrari виглядає зовсім вже награно... Загалом, як би там не було, в третій частині — «Погані хлопці назавжди», яка вийшла на екрани в цьому році — Майкл Лоурі, який став на 25 років старше, знову носиться по Майамі напару зі своїм незмінним напарником Маркусом Бернеттом за кермом новенького Porsche. Щоправда, цього разу в кадрі не Turbo, а 911 Carrera 4S з 8-ступеневою даблклатч коробкою PDK і пакетом Sport Chrono (0-100 км/год за 3.4 c).

У наступній картині нашого огляду можна бачити Бреда Пітта і Роберта Редфорда, що знялися в головних ролях — і один з найменш відомих Porsche. Йдеться про модель 912, яка з’являється буквально в декількох епізодах фільму «Шпигунські ігри» 2001 року. Проте, яких епізодах!

Режисер Тоні Скотт демострує гарний смак і вміння розбиратися в техніці головного героя картини. Агент ЦРУ Нейтан Мьюр (у виконанні Роберта Редфорда) після ранкового дзвінка одного зі своїх колег, який попереджає його про позаштатну ситуацію, мчить на своєму 912-му в Управління, оскільки в біду потрапив один з його учнів — Том Бішоп (Пітт).

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-version

Абсолютна більшість глядачів приймає Porsche 912 за першу генерацію 911, що цілком зрозуміло: 912-й був задуманий як більш демократична версія 911-го і зовні майже не відрізнявся. На авто встановлювали 1.6-літровий 102-сильний «боксер», який завдяки спорядженій масі всього 970 кг забезпечував динаміку від 0 до 100 км/год на рівні 12 секунд, що для 1965 року було хоч і не блискучим, але цілком пристойним показником. Як результат, в період випуску (1965-1969 роки) спорткар розійшовся тиражем більше 32 тисяч екземплярів.

Другий раз 912-й з’являється в кінці фільму. Агент Мьюр, якому за кілька днів до пенсії, не виходячи з будівлі штаб-квартири ЦРУ, вдалося провести успішну операцію з порятунку Тома Бішопа, залишає Управління. Коли на парковці Мьюр підходить до свого автомобіля, камера виставлена так, що глядач бачить чіткий силует. І якщо Ви хоча б трохи розбираєтеся в автомобілях, сумнівів бути не може: це Porsche. Віртуозно виконавши своє останнє завдання, Мьюр їде на своєму 912.

Майстерна робота по візуалізації характеру героя кінокартини!

Porsche 912 (1965) porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-version

Porsche 912 зразка 1965 року

Нарешті, третій фільм нашого огляду: «Ле-Ман».

Актор і гонщик Стів Макквін, який став автором ідеї цієї картини, намагався максимально передати всю атмосферу марафону на витривалість «24 години Ле-Мана». Фільм мав дозволити зрозуміти, що відчували пілоти під час перегонів. Сам він прекрасно знав, що це за відчуття, оскільки в березні 1970 року, за 3 місяці до початку зйомок «Ле-Мана», разом із своєю командою за кермом Porsche 908 прийшов другим у марафоні «12 годин Себрінга» — не дивлячись на те, що не був гонщиком-професіоналом, пілотував зі зламаною лівою ногою і пропустив Маріо Андретти в самому кінці гонки. Це був справжній тріумф!

Те, як створювали цей фільм, було абсолютною новинкою навіть за мірками Голлівуду. На початку картини акторів так і представили: «Стів Макквін у фільмі «Ле-Ман». В ролях: Ельга Андерсен, Зігфрід Раух. В інших ролях реальні гонщики». І це не було маркетинговим трюком: для зйомок справді запросили професійних пілотів, адже старт гонки, обгони, які глядач бачить на екрані — це не постановка, а зйомки реального Ле-Мана 1970 року! Причому, одну з камер встановили на той самий Porsche 908, на якому Макквін прийшов другим в «12 годинах Себрінга».

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-vers

Сам Стів Макквін під час зйомок реального Ле-Мана 1970 в гонці не брав участі, хоча дуже хотів: йому не дозволила страхова компанія, вважаючи неприпустимим ризик для актора, навколо якого крутився весь проект фільму. Та й виробничий процес вийшов абсолютно не таким, яким був задуманий. З картини пішов режисер Джон Стерджес, який спочатку повинен був знімати «Ле-Ман»; зйомки зайняли набагато більше часу, ніж планувалося спочатку, а бюджет виріс на додаткові 2 мільйони доларів...

Однак, в результаті зусиль режисера Лі Катціна фільм став саме таким, яким його задумував Стів Макквін: разом з його героєм, пілотом Майклом Ділейні з команди Gulf Porsche, ми занурюємося в атмосферу «24 годин Ле-Мана» тих років, від прибуття на гонку до відчуттів, які виникають в кокпіті гоночного Porsche 917 під бортовим номером «20» та його суперників. До речі, під час зйомок Макквін та запрошені гонщики їздили на 911-х, наданих Porsche (на фото нижче Макквін за кермом свого 911 S).

porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine-car-drive-movies-collection-autumn-2020-porsche-in-movies-ua-version

Загалом, тоді в невеликий відрізок часу вклався цілий ряд подій: у 1968 році почались роботи над божевільним проектом 917. Потім — успішна презентація 917-го на Женевському автосалоні'1969 та отримання допуску для участі в «24 годинах Ле-Мані». І нарешті, перша абсолютна першість в цих перегонах 1970 року, після чого була перша перемога в Чемпіонаті Світу серед Виробників в тому ж сезоні. Наступний крок — тотальна перевага над конкурентами в Ле-Мані 1971 і ще одна перемога в Чемпіонаті Світу.

Не буде перебільшенням сказати, що цей період став найважливішим для Porsche. І вихід на екрани «Ле-Мана» зі Стівом Макквіном у 1971-му остаточно закріпив за компанією статус нової легенди світу моторів.

Зараз важко сказати, коли буде зніматися новий масштабний кінопроект, в якому обіграватиметься одна з історій світу Porsche. Але як би там не було, в Порше Центр Дніпро Ви можете почати свою власну історію, пов’язану з німецьким виробником спорткарів.

 

текст — Юрій Бугаєв

ілюстраціі — Porsche AG, Sony Pictures, Universal Pictures, Cinema Center Films.

 

Автомобільне Бюро Sport-Engine щіро вдячне «Порше Центр Дніпро» — офіційному дилеру Porsche в Дніпропетровській, Запорізькій та Кировоградській областях — за допомогу у підготовці матеріалу.

Детальну інформацію про наявність та комплектації автомобілей можна отримати за адресою: Дніпро, Запорізьке шосе, 37Д або за телефоном: (+38056) 377-77-77 (у будні з 9.00 до 19.00, в суботу с 9.00 до 18.00, у неділю з 10.00 до 14.00)

www.dnipro.porsche.ua

 

www.facebook.com/PorscheCenterDnipro

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine