Нова сила мрії Honda: у 2040 році в лінійці моделей не повинно бути ані бензинових, ані дизельних авто

26 апреля 2021
(0 голосов)
Author :  

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

1 квітня у Honda Motor Co., другого за розміром японського автовиробника, офіційно змінився керманич: на зміну Такахиро Хатіго, який керував компанією з червня 2015 року, прийшов Тошихіро Майбе, який донедавна очолював відділ розробок.

Не пройшло й місяця з моменту зміни голови Honda, як стало відомо, що у наступні 20 років на цього японського виробника очікують кардинальні зміни.

Проміжні етапи досягнення нової мети виглядають наступним чином:

— у 2030 році 40% усіх моделей Honda повинні мають бути електричними або побудованими за концепцією FCV (fuel cell vehicle, тобто транспортний засіб на паливних елементах).

— у 2035 році електричні та FCV'моделі повинні складати 80% продажів Honda

Кінцевою метою є 100% перехід на електричні та FCV'моделі у 2040 році. І вести компанію шляхом повної відмови від звичних бензинових та дизельних двигунів почне саме Тошихіро Майбе — людина, що добре знає, які з себе високопотужні бензинові двигуни того ж таки Civic Type-R. Доречі, наступного року Honda святкуватиме 60-річчя з моменту створення своєї першої серійної моделі.

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

Новий голова Honda Motor Co. Тошихіро Майбе (зліва) та колишній шеф японської компанії Такахиро Хатіго. Фото japantimes.co.jp

 

Плани Honda тісно пов'язані із метою, що ставить собі уряд Японії: у 2035 році у країні починає діяти заборона на продаж усіх нових моделей із суто бензиновими двигунами, а к 2050-му Японія повинна стати вуглецево-нейтральною державою.

Ця мета, звісно, потребує від Honda серйозних інвестицій, тож у наступні 6 років компанія витратить близько 46 міл'ярдів доларів на дослідження та створення необхідної електричної начінки майбутніх нових моделей. І за такої постановки питання наврядчи когось здивує рішення, прийняте в Токіо відносно «формульного» майбутнього марки — а точніше, про повну його відсутність: наступного року Honda припиняє участь у Чемпіонаті Світу з перегонів класу Formula-1 в якості постачальника двигунів. Натомість компанія сконцентрується на дослідженнях та створенні EV- та FCV-технологій, необхідних в сучасних ринкових умовах.

Власне, воно й не дивно: на сьогодні Honda має лише одну серійну електричну модель — це Honda e.

Машинка довжиною менше 4 метрів (3895 мм, це на 10 мм менше актуальної Honda Jazz) із камерами заднього обзору замість традиційних дзеркал (у стандартній комплектації) побудована на новій «електричній» платформі (підвіскі McPherson на всіх колесах, електродвигун заднього розташування) та важить півтори тони. Як наслідок, літій-іонна батарея місткістю 35.5 кВт/ч забезпечує досить помірний за сьогоднішніми можливостями запас автономного руху на одній зарядці: всього 220 км за циклом WLTP. Щоправда, виробник заявляє цей показник для обох варіантів Honda e: як 100- так і 113-кіловатного (еквівалент 136 та 154 к.с. відповідно). Динаміка прискорення з місця становить 9 та 8.3 с відповідно, а максимальна швидкість уніфікована: 145 км/год.

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

honda-the-new-power-of-dreams-electric-vehicles-ev-and-fuel-cell-vehicles-fcvs-will-be-100-perc-of-all-sales-by-2040

Світовий дебют серійної Honda e відбувся восени 2019 року на Франкфуртському автосалоні. Цікаво, що вона стала першою моделлю японського виробництва, що взяла титул «Кращий автомобіль року в Німеччині» за весь час проведення цієї номінації

 

Найнеприємніше те, що у Європі ця модель із досить скромними показниками коштує близько 30 тис євро — за ці гроші покупець отримує 100-кіловатну Honda e, а більш потужна 113-кіловатна версія ще дорожча: близько 33 тис євро. Причому, мова йде про вартість з урахуванням державної компенсації, від 2 тис євро у Німеччині до 7 тис євро у Франції.

Розцінки, звичайно, скажені, оскільки зараз це скоріше фішка та ознака того, що людина слідкує за трендами. Цікаво буде подивитись, як змінюватимуться ціни на електричні Honda із збільшенням кількості моделей на електричному струмі: у 2024 році повинен з'явитись ще один EV'компакт, на ринку Північної Америки у тому ж році дебютують два повнорозмірних SUV, створених спільно із General Motors, а у Китаї впродовж наступних 5 років на ринок виведуть 10 нових електричних Honda.

Ну, а у всіх нас, хто живе із бензином у крові, є ще мінімум 15 років для того, щоб встигнути насолодитися фірмовими потужними двигунами Honda. А далі, схоже, ми перейдемо у розряд автодинозаврів —і в кращому випадку нам буде відведено якусь частину шляхів, ми станемо впізнаваними та відомими. Та жарти жартами, але саме електричний струм та водень стали новою рушійною силою мрії Honda.

 

текст — Юрій Бугаєв

ілюстрації —Honda Motor Co., japantimes co jp

 

Даний матеріал не є рекламним, українські представники марки не сплачували автору гонорар за його підготовку і ця публікація має на меті ознайомлення потенційних покупців із технічними особливостями конкретної моделі.

Стильний партнер Автомобільного Бюро Sport-Engine  — український бренд чоловічого верхнього одягу Astoni, лекала, моделі та самі вироби якого створюються в Україні завдяки досвіду засновників компанії.

Чоловічій одяг Astoni.

Зроблено зі смаком.

Зроблено якісно.

Зроблено в Україні.

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine