Ferrari Project F250: спадкоємиця нової епохи

11 июня 2024
(0 голосов)
Author :  

ferrari-project-f250-spadkoemitsya-novoji-epokhi

В це важко повірити, але перший в історії Ferrari гібридний гіперкар дебютував більше 10 років   якщо точніше, світова прем'єра LaFerrari відбулася на Женевському автосалоні'2013. Тобто, прийшов час продемонструвати, яким бачать у Маранелло нову вершину модельної лінійки.

Власне, підготовка до цього йде повним ходом...

 

текст Юрій Бугаєв

фото Andreas Birner, Ferrari S.p.A.

 

12 атмосферних циліндрів, доповнених системою накопичення кінетичної енергії KERS родом з перегонів класу Formula-1, електродвигуном, який вступав у дію тоді, коли, наприклад, потрібна була усі віддача 963-сильної бензо-електричної системи, та 7-ступеневою дабл-клатч коробкою, яка забезпечує тягою задні колеса так у Маранелло уявляли технічну начінку своєї першої гібридної моделі.

За кузов La Ferrari відповідав Центр Стилю Ferrari — і як на мене, ту композитну оболонку технічної частини, що її було створено під керівництвом Флавіо Манцоні, без анінайменшого сумніву можна назвати шедевром. Причому, пропорції та технічні рішення, використані у зовнішності цього шедевру, абсолютно функціональні — меншою мірою, я добре пам'ятаю, як сіньор Манцоні робив на цьому особливий акцент. Ми, мовляв, не просто створюємо красиві авто — ця краса ще й цілком функціональна...   

 Ferrari LaFerrari world premiere at Geneve-2013

Ferrari LaFerrari world premiere at Geneve-2013

Женева, березень 2013. Світовий дебют Ferrari LaFerrari

 

За ваги 1350 кг LaFerrari прискорювалась з місця до 100 км/год менше, ніж за 3 секунди та досягала максимальних 350 км/год.

На весь світ було створено 500 примірників купе (враховуючи тестовий прототип) та 210 примірників відкритої LaFerrari Aperta, які розійшлися серед клієнтури за кілька тижнів після світового дебюту у Женеві.

Варто зауважити, що LaFerrari — не єдиний гібридний гіперкар в історії Ferrari: у травні 2019 року casa di cavallino rampante презентував перший у власній історії plug-in-гібрид Ferrari SF90 Stradale. Канонічний атмосферний 12-циліндровий двигун лишився у минулому: інженери розташували в моторному відсіку SF90 Stradale  8-циліндровий бензиновий 4-літровий турбо-двигун потужністю 780 к.с. на 7500 об/хв, а електричною складовою енергоблока стали ще три електромотори сумарною потужністю 220 к.с. Виробник вказував загальну потужність системи на рівні 1000 к.с., що робило SF90 Stradale найпотужнішою дорожною Ferrari в історії.

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale стала першою в історії компанії повнопривідною флагманською моделлю, оскільки два електродвигуни, встановлені попереду, забезпечували електричною тягою передні колеса.

Як результат, з місця до 100 км/год SF90 Stradale здатна прискорюватись за 2.5 с, а максимальна швидкість цієї моделі складає 340 км/год. Це скромніше, ніж у LaFerrari, але зауважте, що стартова динаміка нехай і зовсім трошки, але краща ніж у першої в історії гібридної дорожної Ferrari — а на додачу завдяки електричній тязі на передніх колесах SF90 Stradale здатна долати до 25 км на чистій електриці.

І ось тепер, схоже, нас чекає ще один крок по скороченню циліндрів ДВЗ, який встановлюватимуть на нову флагманську модель Ferrari. Так, мова про високопотужний V6 — і щось мені підказує, що багато чого в енергоблоці нової топ-моделі з Маранелло матиме ле-манівське коріння, оскільки минулорічний переможець легендарного 24-годинного марафону на витривалість — прототип 499P класу Le Mans Hypercar — мав саме 6-циліндровий агрегат.

Ferrari 499P

Переможець «24 годин Ле-Мана'2023», Ferrari 499P

 

Звичайно, оскільки мова йде про топ-клас ле-манівських бійців, Ferrari 499P — це гібрид, загальна віддача системи якого еквівалентна близько 950 к.с. Однак, потужність, яку видає електромотор переднього розташування — 200 кВт, тобто 272 к.с. в еквіваленті. Таким чином, внесок бензинового твін-турбового V6 складає близько 680 к.с. — і це дуже близько до 663 к.с. на 8000 об/хв, які має цілком серійна 3-літрова 6-циліндрова твін-турбова Ferrari 296 GTB. Що й не дивно: саме її силовий агрегат став базою для створення бойового ле-манівського прототипа. 

Враховуючи, що суто трековий Ferrari 499P має версію 499P Modificata, адаптовану під «цивільне», але все одно суто трекове життя, ми можемо більш-менш точно спрогнозувати, яким буде арсенал нового «прототипу для шляхів загального користування». Який поки що позначають як «проект F250» і який зараз повним ходом проходить тестування...

ferrari-project-f250-spadkoemitsya-novoji-epokhi

ferrari-project-f250-spadkoemitsya-novoji-epokhi

 Новий гібридний гіперкар Ferrari під час тестів. Травень'2024. Photo Andreas Birner

 

Нагадаю: Ferrari 499P Modificata, кожен примірник якої вартує Є5.1 млн, фактично є прототипом класу Hypercar, але адаптованим під потреби не професійних пілотів, а дуууже небагатьох досвідчених, та все ж цивільних клієнтів заводської програми Corse Clienti. Потужність гібридного енергоблоку 499P Modificata становить 640 кВт (870 к.с. в еквіваленті), керувати якою допомагає 7-ступенева секвентальна коробка швидкостей.

За попередньою інформацією, офіцйний дебют нового гібридного гіперкара Ferrari відбудеться восени поточного року.

 

P.S. Щодо назви — жодних думок. Бо, наприклад, перед початком Женевського автосалона'2013 хіба що люди, безпосередньо знайомі із проектом першої гібридної Ferrari, знали, яке ім'я отримає ця епохальна модель...

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine