Нова Audi RS6: які в нас шанси невдовзі втратити одну з ікон класу високопотужних універсалів?

13 февраля 2023
(0 голосов)
Author :  

nova-audi-rs6-yaki-v-nas-shansi-vtratiti-odnu-z-ikon-klasu-visokopotuzhnikh-universaliv

Четверта за ліком генерація Audi RS6 (C8) у поточному році перетне межу половини свого конвейєрного життя. При цьому вже відомо, що повним ходом йдуть остаточні підготування до ринкового дебюту електромобіля Audi цього ж класу — A6 e-tron, презентація якої має відбутися у другій половині поточного року. Додайте сюди минулорічне жовтневе рішення Європейського Союзу, за яким на законодавчому рівні прийнято заборону постановки з 2035 року на облік нових авто із двигунами внутрішнього згоряння — і ми отримаємо усі умови для того, щоб Audi RS6 наступної генерації отримала електричний струм в якості рушійної сили...

Та чи отримає?

текст  Юрій Бугаєв

илюстрації  Audi AG

 

Нагадаю: актуальну Audi RS6 (C8), силовий  агрегат якої побудовано за схемою «м'який гібрид», було офіційно презентовано у серпні 2019 року.

4-літровий твін-турбовий V8 потужністю 600 к.с. на 6000 об/хв (піковий обертаючий момент у 800 Нм досягається у диапазоні 2050-4500 об/хв) окрім архітектури «м'який гібрид» має систему деактивації половини циліндрів. При цьому особливою фішкою навіть в часи, коли повнопривідними стали й топові моделі бізнес-класу від BMW та Mercedes, все одно залишається фірмова система повного приводу quattro та кузов універсал, оскільки RS6 може мати будь-який тип кузова, якщо він зветься Avant та має 5 дверцят. 

Показник динаміки прискорення з місця, заявлений виробником для Audi RS6 (C8) — 3.6 с.

Audi RS6 C8 четвертого покоління 2020 модельного року

Audi RS6 C8 четвертого покоління 2020 модельного року

інтер'єр Audi RS6 C8 четвертого покоління 2020 модельного року

Audi RS6 четвертої генерації (C8) зразка 2020 модельного року

 

Тепер давайте поглянемо на ситуацію з поповненням у лінійці EV-моделей Audi: як вже було вказано вище, у поточному році очікується дебют A6 e-tron, але окрім цього вже зараз відомо, що проходить випробовування одна з топових модифікацій цієї моделі (уся лінійка A6 e-tron буде збудована на платформі PPE (Premium Platform Electric). Важко сказати, чи це дійсно електричний еквівалент Audi RS6, але вже зараз можна говорити про те, що A6 e-tron не перетвориться на тихенький, але гоноровий трендовий транспортний засіб, якій наближатиме автономну електро-еру у історії світового автопрому. Меншою мірою, у найближчі 10 років.

Подивимось, яким технічним арсеналом забезпечать «цивільний» A6 e-tron — після цього можна буде хоча б приблизно оцінити потенціал топової версії нового електромобіля Audi.

Audi A6 Avant e-tron concept 2022

Audi A6 Avant e-tron concept 2022

Audi A6 Avant e-tron concept, що його було презентовано у березні'2022

 

Цікаво, що шеф-дизайнер Марк Ліхте, який формує стайлінг Audi з лютого 2014 року, каже, що майбутні інгольштадтські моделі стануть більш привітними та менш агресивними зовні. Дивно таке чути після дебюту минулорічного концепта A6 Avant e-tron та прем'єри Audi Activesphere Concept минулого місяця:

Audi Activesphere Concept jan-2022

Audi Activesphere Concept

 

Хіба можна таку зовнішність змалювати як менш агресивну?

Так, стилістика помітно змінилася — це вже не чергова дуже вдала модифікація спадку Вальтера де Сільви, від якого залишився хіба що фірмовий щит фальшрадіаторної решітки. Але де тут менша агресія та більша привітність? Більше схоже на черговий дивний маркетинговий прийом: «заявимо про одне, а робити будемо інше — нехай обговорюють! Чим довше — тим краще».

При цьому пан Ліхте підкреслює, що відтепер на першому місці буде інтер'єр, а зовнішність відходить на другий план. Для розуміння: ось як виглядає інтер'єр Audi Activesphere Concept...

Audi Activesphere Concept interior

Audi Activesphere Concept interior

Audi Activesphere Concept interior

Головний задум зрозумілий, правда? Це рух до автономного пілотування п'ятого рівня. Тому й акцент відтепер робитиметься саме на салоні, який поступово все більше потраплятиме у поле зору водія, оскільки концентруватися на дорозі треба буде все менше й менше.  

Тож, на даний момент маємо наступну картину: невдовзі ми побачимо новітню Audi A6 e-tron, причому зовнішність електромобіля буде вирішена у новій стилістиці, орієнтовні приклади якої наведені вище. При цьому, в нас є підстави очікувати на появу топової модифікації A6 e-tron невдовзі після дебюту «цивільної» лінійки цієї моделі.

Таким чином, відповідаючи на питання, поставлене у заголовку цього матеріалу — які в нас шанси втратити одну з ікон класу високопотужних універсалів? — особисто я б сказав, що безумовно актуальна RS6 буде сходити з конвейєра приблизно 2-3 роки. За цей час буде презентована топ-версія Audi A6 E-Tron — і цілком можливо, що кілька років будуть паралельно випускати топову електричну Audi A6 e-tron та бензинову Audi RS6 наступної генерації (десь зразка 2026 модельного року). Після чого олдскульну Audi RS6 остаточно замінить — назвемо її поки що так — RS6 e-tron.

Тобто, у найближчі років 5 на мою думку «скаженому вагону» та одному з бестселлеру RS-лінійки «паралізуючий електричний шок» не загрожує. А от щодо подальшої долі Audi RS6 у тому вигляді, у якому її обожнює величезна кількість людей у всьому світі, я б вже не закладався...

____________

Якщо матеріал сподобався і у Вас є можливість, я буду щіро вдячний за підтримку Автомобільного Бюро переказом тієї суми, яку вважаєте доречною. Ви допомагаєте Бюро — я в свою чергу допомагаю ЗСУ.

Від кожного — хто що може. Так і переможемо. (c)

Тримаймо стрій!

 

MasterCard (Приват):

5363 5420 9895 8854

 

Отримувач: Бугаєв Юрій Валерійович

Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

Валюта карти: UAH (при цьому можливий переказ у вашій валюті, отримувач Bugaev Jurij)

 

Звіти щодо надходження коштів я буду регулярно публікувати тут.

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine